Конкретний розклад дня залежить від кількості проєктів та їх фаз, але щодня у мене є обов’язкові короткі daily standup зустрічі з командами та 1–2 дзвінки з клієнтами. Наші співрозмовники — проєктні менеджери Анна Шабан, Людмила Криштоп, Олександр Крючков, Ольга Чмир, Юра Кука, Лія Литвиненко, Олег Кубай. Вміння будь-якої миті знайти якусь зачіпку, недоговореність, ризик, або побачити можливість. Досвідчений BA вміє виявляти реальні бізнес-потреби у спілкуванні з замовником і знає, як перетворити «побажання» клієнта на задачі для розробників. Традиційні сайти work.ua і rabota.ua також можна використовувати.
Роль Delivery Manager у продуктовій компанії схожа на роль РМ в аутсорсі — це людина, яка відповідає за доставку результату замовнику. Впевнені, ви почерпнули багато цікавої інформації. У цій статті ми узагальнили наш досвід кар’єрного консалтингу. Всього за 1-2 сесії з професійним менеджером проектів можна чітко зрозуміти “з чого почати”, “куди тікати” та “як себе продати”. Ще для проєктного менеджера корисно мати базове розуміння, що таке GitHub. Це онлайн-сервіс для керування версіями коду та спільної роботи над програмними проєктами.
Мета бізнес-аналітика — правильно зрозуміти замовника, й опрацювати від початку до кінця задачі, поставлені в скоуп. Його добре отримати на поточному місці роботи, навіть якщо цей досвід не в ІТ сфері. Навички класичного менеджменту (організація, планування, контроль та мотивація) стануть для вас допоміжними у сфері ІТ. Якщо зараз на роботі немає шансів, розгляньте варіант волонтерських проектів. Там ви отримаєте необхідний досвід та зробите корисну для суспільства справу. Наприклад, різні ІТ волонтерські проекти можна знайти у Facebook групі.
Та все ж без базових знань в ІТ проєктному менеджеру не обійтися. Проєктний менеджер не відразу бачить реальний результат своєї роботи, а людині це потрібно з погляду психології. Розробник, тестувальник, дизайнер та інші професіонали можуть подивитись на плоди своєї праці, а от РМ’у складніше розгледіти їх в короткостроковій перспективі.
Над Чим Працює Проджект-менеджер Іт-компанії?
РМ обов’язково має володіти Soft Skills, щоб добре розуміти, як просувається робота та яка ситуація в колективі. Це також допомагає вчасно скоригувати робочий процес чи уникнути будь-яких затримок, що виникають через погану комунікацію між членами команди. Самостійно чи за допомогою ментора потрібно продовжувати шлях до позиції проджект-менеджера з чітким планом хоча б на рік. Зрештою, у вас обмежений обсяг знань щодо більшості речей, тому зрозумійте, що саме варто надолужити, аби втриматися у компанії і зростати далі.
Ви зробите великий проєкт для реального замовника. Тому ви виконуватимете багато складної домашки з реальних робочих буднів. CEO в Avocado Technology, Product Manager в All Square, психолог. Понад 7 років керує проєктами різного масштабу в малих та великих компаніях. Та особливо важлива повага до людей — насамперед до команди.
Для РМ стає важливим вміння мотивувати команду, що дає змогу виконувати роботу більш злагоджено та ефективно. Розуміти, що ваша робота не гарантує успіху проекту, а лише підвищує його ймовірність. Об’єктивно оцінюйте, що перебуває у сфері вашого впливу, а що — ні.
Важливо, щоб усе працювало як єдиний механізм, тоді буде якісна робота і хороший кінцевий результат. Якщо на проєкті стаються невдачі, навіть не пов’язані з роботою РМ’а, за роботу команди перед керівництвом все одно відповідає цей фахівець. Далі йде детальний збір усіх вимог і планування проєкту.
Какие Навыки Нужны Менеджеру Проектов
Delivery Manager бере готові завдання, які розробляє команда, ділить процес на фази, вирішує, чи ми встигаємо чи ні й т.д. Продуктовий менеджер орієнтований на бізнес, його завдання пріоритезувати функціональність. Є велика кількість різних фіч, які можна вкласти в продукт, але менеджеру потрібно сфокусувати роботу на тих речах, які принесуть найбільшу цінність. Дуже часто на позиції junior РМ доводиться поєднувати роботу ВА та РМа. Тому базові уявлення про те, яка має бути документація на проекті, як її складати та як писати, має бути присутнім. Зануритися у світ бізнес-аналізу ви можете на курсі Business Analysis Intensive.
Оскільки проектні менеджери зазвичай працюють у багатошаровій команді, вони повинні забезпечувати ефективну комунікацію та взаємодію між всіма учасниками проекту. Тому Project Manager проводить час на спілкуванні та забезпеченні зв’язку між різними командами та стейкхолдерами. У роботі він використовує спеціальні інструменти. Я займаюся проджект-менеджментом eight років, у мене понад 10 професійних сертифікатів, і я працюю в середньому 50 годин на тиждень, якщо включати час навчання. Тому мені складно уявити, що одночасно я є сеньйором за іншим напрямом. У контексті onerous abilities менеджер проєкту має бути універсальним спеціалістом і володіти широким переліком знань та інструментів.
Проектний менеджер повинен мати холістичне бачення, адже він відповідає за те, щоб осягнути весь проект як єдине ціле. З іншого боку, казати «я був сеньйор-розробником і став проджект-менеджером, але й далі залишаюся сеньйор-розробником» — не вийде. Сеньйори в технічних спеціальностях також інвестують багато часу, щоб залишатися на коні в своїй царині.
Перед інтерв’ю раджу більше дізнатися про компанію та підготувати запитання рекрутеру. Маємо безліч вакансій у креативних індустріях, освіті, ІТ-компаніях, громадському секторі тощо. Так, у вас зберігається доступ після завершення курсу 1 рік. Мені подобається розбиратися в складних ситуаціях, розв’язувати різноманітні задачі, спілкуватися з людьми, планувати.
Международный День Проектного Менеджера
Його завдання — побудувати ефективний процес роботи й дбати про те, щоб проєкт був успішним. Зазвичай проєктний менеджер відповідає за «трикутник проєкту» — час виконання, бюджет і скоуп (обсяг роботи). Та в різних компаніях і в різних проєктах обов’язки Project Manager можуть суттєво відрізнятися. Щодо найцікавішого проєкту, з яким я працював, — це був величезний well-funded стартап, маркетингова платформа, пов’язана з екоактивностями.
Водночас я бачив успішних менеджерів без технічного досвіду. Тож можу сказати, що це великий плюс, але він не є необхідною умовою. РМ’у в роботі допомагає уміння думати на декілька кроків уперед, прораховувати всі ризики та їхні наслідки. Важливо вміти слухати та чути, а також аргументовано доносити свою точку зору. Завдяки згуртованій команді, яку вдалося побудувати, усі проблеми вирішувалися.
Якщо ви ризикнете й почнете свій шлях у цьому напрямі, то отримаєте більше, ніж просто нову професію. Іноді люди починають працювати проєктними менеджерами після того, як певний час попрацювали на якійсь технічній позиції — розробниками чи тестувальниками. Цей досвід допомагає в роботі, але він не обов’язковий.
- Отримувати відгук від колег та клієнтів про свою роботу, мати змогу постійно вдосконалюватись, поглинати нові знання.
- Кожен проєкт починається з ініціації, що включає збір інформації, заповнення бізнес-кейсу, розрахунок бюджету.
- Уся комунікація на курсі відбуватиметься на платформі Slack (робочий чат групи, канали для домашніх завдань і корисних посилань).
- Щоб керувати командою, потрібні загальні технічні навички, які стосуються скоріш взаємодії між системами, ніж їхньої детальної організації.
- Але що було первинне – зарплата чи сертифікація – питання відкрите.
Важливо розвивати свої навички, бути відкритим для навчання та бути готовим до нових викликів, які можуть з’являтися в процесі роботи. В IT-сфері Project Manager відіграє ключову роль в процесі розробки та впровадження технічних проектів. Він не лише контролює роботу команди розробників, але й забезпечує координацію між різними стейкхолдерами, зокрема з клієнтами та вищим керівництвом компанії.
Для мене мораль цієї історії в тому, що проєктний менеджер — це людина, яка ухвалює рішення і несе за них відповідальність. Усе решта — Jira, управління ризиками, складання графіків, чартів тощо — другорядне. З додаткових варіантів можна консультувати бізнеси, що не потребують штатного проджект-менеджера, але яким потрібно розробити план запуску проєкту та координувати його реалізацію. Я й досі проходжу навчання в залежності від викликів та посади, яку обіймаю. Наступним етапом у моєму розвитку буде навчитись основам програмування, щоб зробити крок до Delivery Manager та бути on the identical https://deveducation.com/ page з розробниками продукту. Для проєктного менеджера вкрай важливими є знання про Software Development Life Cycle (SDLC) — процес розробки програмного забезпечення.
Зазвичай мій робочий день починається із перевірки пошти та корпоративного слаку. Завжди готова допомогти молодим авторам порадою і просто любить говорити про маркетинг, тексти і сенси. На основі цієї інформації, складаємо план розвитку та розробляємо стратегію пошуку першої роботи. Дякуємо, інформація надіслана успішно.Ми зв’яжемося з вами якнайшвидше. Зважайте, аби вони були комплексними та охоплювали весь життєвий цикл проекту. Лайфхаки від найкращого PM-а за версією Ukrainian IT Awards.
Це підтверджується даними звіту 2019 Scrum Master Trends Report та іншими галузевими дослідженнями. Але що було первинне – зарплата чи сертифікація – питання відкрите. Ми схильні думати, що скоріше люди з високою заробітною платою більше інвестують у свою освіту та отримують сертифікацію. У цій статті детально описано, хто такий Team Lead та які обов’язки він має у компанії. У статті також розглянуто переваги та недоліки роботи тім ліда в IT-індустрії. Також даний матеріал допоможе розібратися в тому, як розвиватися далі у кар’єрі тім ліда, та що потрібно знати, щоб стати ефективним Team Lead-ом.
У сфері IT такий спеціаліст повинен володіти як загальними навичками (Soft Skills), так і технічними (Hard Skills). Як опція майбутнього розвитку є ще посада Product Manager — менеджера, який не просто відповідає за розробку продукту, а й безпосередньо допомагає його створювати. Серед delicate skills та особистісних навичок для менеджера проєктів важливі увага до деталей, аналітичне та креативне мислення. Хороший менеджер працює на випередження будь-яких потенційних проблем, тому вміння керувати ризиками та вирішувати проблеми теж стане у нагоді.
Він не зобовʼязаний вміти писати код, але має розуміти, як керувати розробкою. Він не повинен бути експертом в Figma, але має вміти організувати роботу команди дизайнерів. Ще одна важлива навичка — не боятися помилок і відмов. Це те, що трапляється в роботі РМ’а досить часто, на різних етапах. Проєктний менеджер — людина, що пропускає крізь себе багато негативу, треба вміти з цим справлятися.